Oddělení datových analýz a správy KIS: Informatik/informatička – analytik/analytička

Práce s (ne)strukturovanými daty a jejich následná vizualizace – i tato oblast je nedílnou součástí kontrol. Do oddělení datových analýz hledáme kolegu, který uplatní zkušenosti se zpracováním velkého množství dat a je mu blízká i oblast vizualizací.

Náplň práce:

  • Budete spolupracovat na přípravách, realizaci a vyhodnocení kvantitativního a kvalitativního šetření.
  • Budete analyzovat velké množství dat a informací s použitím BI nástrojů.
  • Součástí práce budou také vztahové a vícezdrojové analýzy (nad daty z datového skladu).
  • Čeká vás také zpracování pravidelných reportů i ad-hoc analýz na základě požadavků uživatelů.
  • V neposlední řadě budete připravovat prezentační vrstvy BI a vybraných datových výstupů.
  • Dostanete možnost komunikovat a spolupracovat se zahraničními nejvyššími kontrolními institucemi a se zástupci orgánů státní správy.

Co byste měli mít vy:

  • Potřebujeme někoho s VŠ vzděláním magisterského stupně se zaměřením na výzkumy nebo na statistiku.
  • Velkým plusem je znalost dotazovacího jazyka SQL a Pythonu.
  • Ideální je pokročilá znalost MS Office, znalost analytického softwaru Tableau nebo Power BI výhodou.
  • Znalost struktury a fungování informačních systémů veřejné správy.
  • Nutné jsou analytické a vizualizační schopnosti.
  • Hledáme týmového hráče, který se domluví s kolegy, ale také dokáže pracovat samostatně.
  • Znalost anglického jazyka je velké plus.

Co nabízíme my:

  • Pracovní poměr prozatím na dobu určitou 1 rok s možností následného prodloužení na dobu neurčitou.
  • Klademe velký důraz na vzdělávání našich zaměstnanců – u nás vás čeká průběžné prohlubování kvalifikace v oboru.
  • Máme pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené.
  • Všichni zaměstnanci mají každý měsíc peněžitý příspěvek na stravování, slevu na pohonné hmoty, rodiče mohou využít dětskou skupinu přímo v budově.
  • Možnost spolupráce se zahraničními nejvyššími kontrolními institucemi.
  • Novou administrativní budovu na Ortenově náměstí s možností parkování aut a jízdních kol.

Chcete vědět víc? Podívejte se například na naše Výroční zprávy, ve kterých každoročně shrnujeme výsledky našich kontrol. Každý týden pak zveřejňujeme výsledky jedné kontroly – koukněte na Tiskové zprávy na našem webu. Máme také Linked-inTwitter a YouTube kanál.

Zaujali jsme vás? Pošlete nám svůj strukturovaný životopis na e-mail: kariera@nku.cz, případně poštou na adresu: Nejvyšší kontrolní úřad, odbor personální, Komunardů 1634/44, 170 00, Praha 7.

Nabídky přijímáme nejpozději do 22. 5. 2024.