Poslanci zvolili do Kolegia NKÚ Vladimíra Koníčka

Tisková zpráva - 14. 11. 2018


Poslanci dnes na 20. schůzi Poslanecké sněmovny PČR zvolili do patnáctičlenného Kolegia NKÚ poslance Vladimíra Koníčka (KSČM). Pro jeho zvolení se vyslovilo 129 ze 159 přítomných poslanců. Koníčka nyní čeká složení slibu do rukou předsedy Poslanecké sněmovny ČR. Koníček nahradí dlouholetého člena NKÚ Jiřího Adámka, kterému v říjnu letošního roku vypršel mandát.

„Zvolení pana Koníčka vítám. Jsem přesvědčen, že pro NKÚ bude posilou a jím vedené kontroly budou na vysoké úrovni. Zkušenosti na to má – dvanáct let působil v kontrolním výboru Poslanecké sněmovny ČR, z toho řadu let přímo jako předseda. Spolupráce s ním byla vždy výborná,“ řekl k volbě prezident NKÚ Miloslav Kala.

Čtyřiapadesátiletý Koníček vystudoval Přírodovědeckou fakultu v Brně, kde studium v roce 1988 úspěšně ukončil. O rok později získal na stejné fakultě doktorát. Na počátku své kariéry se věnoval technologickému vývoji ve společnosti MESIT, kde pracoval do roku 1993. V dalších letech se zabýval informačními technologiemi a působil také jako učitel na Střední průmyslové škole v Uherském Hradišti. Poslancem byl poprvé zvolen v roce 2002. Od roku 2006 působil v Kontrolním výboru PSP ČR, v letech 2006 až 2010 a 2013 až 2017 byl jeho předsedou. V letech 2002 až 2006 byl také členem výboru pro vědu, mládež, vzdělání a tělovýchovu, v dalších letech působil také ve volebním výboru, mandátovém výboru a výboru pro životní prostředí.

Vladimír Koníček je ženatý a má čtyři děti.

Odbor komunikace
Nejvyšší kontrolní úřad

tisk stránky