Prohlášení o přístupnosti

Základní informace o přístupnosti

Nejvyšší kontrolní úřad se zavazuje ke zpřístupnění své internetové stránky v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů., které provádějí směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na doménu www.nku.cz.

Web je vytvořen podle specifikace HTML 5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Drobné nedostatky v syntaxi mohou být způsobeny některými funkcemi redakčního systému.

Odkazy jsou v textu vyznačeny podtržením. Výjimkou jsou odkazy v menu a v patičce stránek.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (kontrolní závěry, výroční zprávy, publikace), dále ve formátu PPT/PPTX (prezentace), DOC/DOCX nebo RTF (rozsáhlejší texty) nebo XLS/XLSX (tabulky). K jejich prohlížení je možné použít např. následující bezplatné programy:

Program zdarma ke staženíFormát souboru
Adobe AcrobatPDF

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém se zobrazováním stránek nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat přímo správce webu na následující adrese: webmaster (at) nku.cz.

tisk stránky