Prohlášení o přístupnosti

Základní informace o přístupnosti

Při tvorbě a správě webových stránek Nejvyššího kontrolního úřadu zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Web je vytvořen podle specifikace HTML 5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Drobné nedostatky v syntaxi mohou být způsobeny některými funkcemi redakčního systému.

Velikost písma je definována v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat či zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

Odkazy jsou v textu vyznačeny podtržením. Výjimkou jsou odkazy v menu a v patičce stránek.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (kontrolní závěry, výroční zprávy, publikace), dále ve formátu PPT/PPTX (prezentace), DOC/DOCX nebo RTF (rozsáhlejší texty) nebo XLS/XLSX (tabulky). K jejich prohlížení je možné použít např. následující bezplatné programy:

Program zdarma ke staženíFormát souboru
Adobe AcrobatPDF
Word ViewerDOC, DOCX, RTF
Excel ViewerXLS, XLSX
PowerPoint Viewer 2007PPT, PPTX

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém se zobrazováním stránek nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat přímo správce webu na následující adrese: webmaster (at) nku.cz.

tisk stránky