Organizační struktura

Nejvyšší kontrolní úřad je kolegiální institucí složenou z orgánů, sekcí, odborů a oddělení. V čele Nejvyššího kontrolního úřadu stojí prezident, kterého zastupuje viceprezidentka. Kolektivními orgány jsou Kolegium NKÚ, senáty NKÚ a Kárná komora NKÚ. Tyto kolektivní orgány se řídí zákonem o Nejvyšším kontrolním úřadu a vlastními jednacími řády, které projednává a schvaluje Kolegium.

Nejvyšší kontrolní úřad se podle organizačního řádu dělí na dvě sekce – sekci kontrolní a sekci správní. V jejich čele stojí vrchní ředitelé. Tyto sekce se skládají ze specializovaných odborů, které se dále dělí na jednotlivá oddělení.

Mezi vedoucí pracovníky NKÚ patří tajemník Kolegia, vrchní ředitelé sekcí, ředitel kanceláře prezidenta, ředitelé odborů, vedoucí oddělení a vedoucí sekretariátů.

Organizační schéma NKÚ:

KOLEGIUMPrezident NKÚČlenové NKÚViceprezidentka NKÚOdbor bezpečnostníOdbor interního audituKancelář prezidentaSekce správníKancelář viceprezidentkySekce kontrolníTajemník prezidentaPoradci prezidentaOdbor právníOdbor komunikaceOdbor mezinárodních vztahůOdbor finančníOdbor hospodářské správyOdbor personálníOdbor informatikyOdbor systémové podporykontrolní činnostiOdbor kontrolystátního rozpočtuOdbor kontroly sociálních věcí,životního prostředí, školství,kultury a zdravotnictvíOdbor kontroly obranya bezpečnostiOdbor kontroly zemědělstvía regionálního rozvojeOdbor kontroly dopravy,energetiky a průmysluÚzemní odbor LiberecÚzemní odbor Ústí nad LabemÚzemní odbor PlzeňÚzemní odbor České BudějoviceÚzemní odbor Hradec KrálovéÚzemní odbor JihlavaÚzemní odbor BrnoÚzemní odbor OlomoucÚzemní odbor OstravaOdbor auditu výkonnostiTajemník KolegiaOdbor finančního auditu

Organizační schéma ke stažení: