Zemřel člen Kolegia NKÚ Roman Procházka

TISKOVÁ ZPRÁVA K ÚMRTÍ ČLENA KOLEGIA NKÚ – 19. února 2024


Roman ProcházkaS hlubokým zármutkem jsme nuceni oznámit, že ve věku 55 let náhle zemřel člen Kolegia NKÚ Ing. Roman Procházka.

Za dobu svého šestiletého působení v NKÚ vedl čtrnáct kontrol. Věnoval se širokému spektru témat od nakládání s prostředky státu v knihovnách, či ve Vězeňské službě, přes elektronizaci na Ministerstvu spravedlnosti až např. po připravenost státu na katastrofy. Jeho poslední uzavřená kontrola, kterou jsme publikovali před dvěma měsíci, se týkala prostředků na výstavbu dálnice D4.

Roman Procházka vystudoval Stavební fakultu na ČVUT v Praze. Svou kariéru začal v roce 1991 na Okresním úřadě v Chebu, kde se zabýval státní památkovou péčí. Od roku 1993 vykonával funkci ředitele Územního odborného pracoviště pro Karlovarský kraj, pověřen byl také vytvořením Národního památkového ústavu pro Karlovarský kraj a tento ústav od roku 2007 řídil. Od roku 2010 zastával funkci ředitele Muzea Cheb. V letech 2013 až 2017 byl poslancem Parlamentu ČR. V krajských volbách v roce 2016 byl zvolen zastupitelem Karlovarského kraje. V roce 2018 byl zvolen členem NKÚ.

Ing. Procházka byl ženatý, měl dvě děti a v současné době už byl i pyšným dědečkem. Upřímnou soustrast jeho rodině. Zůstane navždy v naší paměti.

Nejvyšší kontrolní úřad

tisk stránky