ČR při čerpání evropských dotací nastavuje cíle nesprávně a neumí zhodnotit skutečný přínos podpory
NKÚ dnes vydal zprávu o finančním řízení prostředků Evropské unie v ČR, tzv. EU report.
NKÚ dnes vydal zprávu o finančním řízení prostředků Evropské unie v ČR, tzv. EU report.
NKÚ prověřoval, jak byly rozdělovány peníze státního rozpočtu určené na účelovou podporu průmyslového výzkumu, vývoje a inovací.
Již čtvrtý ročník Hackathonu veřejné správy se konal v pátek a v sobotu 7. a 8. října v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze.
NKÚ se zaměřil na to, jak Ministerstvo spravedlnosti v letech 2016 až 2021 vynakládalo peníze na odškodňování vyplývající z nezákonného rozhodnutí nebo nesprávného úředního postupu.
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil údaje závěrečného účtu a účetnictví Ministerstva vnitra (MV) za rok 2021.
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva zdravotnictví (MZd) za rok 2021.
Nejvyšší kontrolní úřad ve svém stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu ČR za rok 2021 konstatuje, že Česká republika byla loni nejrychleji se zadlužující zemí Evropské unie, schodek rozpočtu překonal do té doby nejhorší výsledek z roku 2020 a Česko se zařadilo mezi země s nejnižší mírou ekonomického růstu v EU.
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření vybraných organizací Ministerstva pro místní rozvoj v letech 2015 až 2020, a to konkrétně České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, Centra pro regionální rozvoj ČR a Horské služby ČR.
NKÚ se zaměřil na to, jak Ministerstvo dopravy a Správa železnic rozdělovaly od roku 2016 do poloviny roku 2021 státní i evropské peníze na rekonstrukce vybraných mimokoridorových železničních tratí.
NKÚ kontroloval, jak Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo pro místní rozvoj a Centrum pro regionální rozvoj rozdělovaly v letech 2015 až 2021 veřejné peníze na podporu sociálních podniků ze dvou OP – Zaměstnanost a Integrovaný regionální operační program.
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření příspěvkových organizací Ministerstva kultury – Národní galerie v Praze a Uměleckoprůmyslového musea v Praze – v letech 2018 až 2020.
NKÚ prověřoval, jak ministerstva vnitra, kultury a zdravotnictví rozdělovala v letech 2016 až 2021 peníze státu na systém ochrany měkkých cílů (např. škol a veřejných prostranství, nemocnic nebo kulturních zařízení) před teroristickými a dalšími útoky.
NKÚ prověřil hospodaření Ministerstva financí (MF) v letech 2019 až 2020. Kontrola se zaměřila především na dva programy financování , pronájem nemovitostí nebo na výdaje spojené s účtenkovou loterií.
Nejvyšší kontrolní úřad vydal zprávu o plnění národních cílů strategie Evropa 2020.
NKÚ prověřil peníze státu a Evropské unie určené na propagaci zemědělských produktů a potravin v letech 2016 až 2020 v celkové hodnotě 1,4 miliardy korun.
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil využití evropských a národních dotací určených na humanizaci psychiatrické péče v ČR v letech 2016 až 2020.
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil u České rozvojové agentury správnost vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky za rok 2020.
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ověřoval u Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí ČR, jak pomohly dotace k předcházení vzniku odpadů, ke správnému nakládání s nimi a dalším stanoveným cílům.
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo práce a sociálních věcí nakládalo v letech 2015 až 2021 s penězi státu a Evropské unie určenými na vývoj, rozvoj, provoz a správu informačního systému Evropského sociálního fondu – ESF 2014+.
Mezinárodní konference EUROSAI Prague Post-Congress Get-Together, na které se v minulých dnech v pražském hotelu Grandium sešlo více než 200 delegátů včetně 30 nejvyšších představitelů kontrolních úřadů z 37 zemí převážně Evropy, skončila.